• MAİL :

    info@selkotarim.com

  • BİZİ ARAYIN :

    0 226 220 00 00

HİZMET DETAY

  • image

Bahçe Tesisi Kurulum

SELKO TARIM, sıfırdan anahtar teslim ceviz, badem, incir, zeytin bahçesi tesisi uygulamaları ile  meyve yetiştiriciliğine yeni adım atacak üretici ve girişimcilerimizin bahçe kuruluşu aşamasında karşılaşabilecekleri tüm sorunlara çözüm oluşturmaktadır.

 

 bahçe kurmaya karar veren üretici ve yatırımcıların ilk yapması gereken, profesyonel ziraat mühendisleri tarafından teknik danışmanlık hizmeti almaktır. 

Konu uzmanları; arazinin konumu ve toprak yapısı ışığında, gerekli incelenmeleri yapmalı ve bahçe kurulacak araziye ait Fizibilite Raporu hazırlamalıdır. 

Müşterilerimiz tarafından talep edildiğinde, SELKO TARIM bünyesindeki konu uzmanı ziraat mühendisleri tarafından arazinize özel olarak Fizibilite Raporu hazırlanmaktadır. 

 bahçesi tesisi öncesinde, konu uzmanları tarafından fizibilite raporu hazırlanması, meyve bahçesi tesisi yatırımınızı ekonomik olarak bir adım öne çıkaracak öneri ve teknik biligiyle donatılmanızı sağlamaktadır. 

Bu  rapor; bir gökdelen inşaatı öncesinde, mimari projenizin elinizde olması ile aynı anlama gelmektedir.

 

"Anahtar Teslim Meyve Bahçesi Tesisi” uygulaması, fizibilite çalışması yapılarak, toprak yapısı ve coğrafi konumu meyveciliğe uygun bulunmuş arazilerde uygulanır. 

Fizibilite çalışmasında dikilecek tür ve çeşit tespit edilmiş, dikimde kullanılacak fidanların anacının ne olacağı belirlenmiş olmalıdır.

Tesis kuruluş aşaması öncesinde bahçe sahibi tarafından eğer gerekiyorsa drenaj uygulanmış olmalıdır. 

Aynı şekilde dikim öncesi toprak ıslah yöntemlerinin uygulanması zorunluysa bu çalışmalar tamamlanmış olmalıdır. (Drenaj ve toprak ıslah yöntemleri konusunda firmamızdan destek alabilirsiniz.),

bahçe kurmaya karar verdiğiniz andan itibaren tüm hizmetleri sizlere sunan SELKO TARIM bahçenin bulunduğu mevkii, iklim, toprak yapısı, seçilecek fidan cinsi, dikim aralığı, sulama sistemine kadar her konuda yaralı doğru bilgilerle hizmetinizdedir.

 

DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZİ ARAYIN… 

SELKO TARIM: 0 541 000 00 00